Jak proponowane przez Obamę zasady wynagradzania za nadgodziny wpłyną na Twój biznes?

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o planie Obamy, aby dążyć do zmian w obecnych zasadach wynagradzania za nadgodziny, aby umożliwić większej liczbie pracowników uzyskanie wynagrodzenia za nadgodziny.

W tym tygodniu, Prezydent Obama w końcu zaproponował zmianę zasad. Oto co musisz wiedzieć o proponowanych przez prezydenta zasad dotyczących nadgodzin:

Aktualna zasada

Obecnie pracownicy najemni, którzy zarabiają więcej niż 455 dolarów tygodniowo, co odpowiada 23 660 dolarów rocznie, są zwolnieni z obecnych zasad dotyczących nadgodzin na mocy Fair Labor Standards Act.

Proponowane przez prezydenta zasady mają na celu podniesienie progu kwalifikującego do nadgodzin do 970 dolarów tygodniowo, czyli około 50 440 dolarów rocznie, w 2016 roku.

Szacuje się, że nowa zasada wpłynie na 5 milionów pracowników w całym kraju, czyli około 40 procent zatrudnionych w kraju. Sekretarz Pracy Thomas Perez szacuje, że nowa reguła zwiększy wynagrodzenie pracowników najemnych o 1,3 miliarda dolarów.

Co się stanie dalej?

Przepisy to wciąż tylko propozycja. Nie musisz zacząć płacić swoim pracownikom więcej nadgodzin od razu.

Dlaczego wiele firm sprzeciwia się nowej regule

Nie jest zaskoczeniem, że wiele grup biznesowych są zdecydowanie przeciwne tej proponowanej reguły. Amerykańska Izba Handlowa twierdzi, że nowa reguła zaszkodzi małym firmom. Administracja Obamy szacuje, że nowa reguła może kosztować pracodawców około 255 milionów dolarów rocznie, ale Krajowa Federacja Detalistów szacuje, że koszt ten będzie znacznie wyższy, bo aż 874 miliony dolarów.

Co z Twoimi pracownikami?

Jeśli i kiedy ta nowa zasada wejdzie w życie, będziesz musiał ponownie przeanalizować, ile pracują Twoi pracownicy, jakie są ich obowiązki i ile im płacisz.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu się do ewentualnej zmiany zasad, skonsultuj się z doświadczonym lokalnym prawnikiem biznesowym w celu uzyskania pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *