Jak radzić sobie z podejrzanymi złodziejami sklepowymi (legalnie)

Jestem pewien, że jest milion rzeczy, które chciałbyś zrobić złodziejowi w swoim sklepie. To jest twój towar (i ciężko zarobione przychody) wychodząc przez drzwi.

Ale nie chcesz mieć kłopotów, prawda? Więc jakie są Twoje prawa, gdy masz do czynienia z złodziejami sklepowymi?

Funt lekarstwa

Osoba prywatna, która bezprawnie przetrzymuje osobę, może zostać pozwana za fałszywe uwięzienie. Jednak właściciele sklepów mają nieco więcej swobody, jeśli uważają, że ktoś kradnie coś z ich sklepu. Znany jako przywilej właściciela sklepu, właściciele sklepów lub ich pracownicy mają generalnie prawo do zatrzymania osoby, co do której mają uzasadnione podejrzenia, że kradnie w sklepie.

Ale to prawo nie jest absolutne. Aby legalnie zatrzymać i przeszukać osobę podejrzaną o kradzież w sklepie:

Twoje podejrzenie musi być uzasadnione: Nie możesz zatrzymywać i przeszukiwać przypadkowych osób (lub co gorsza, na podstawie rasy lub płci) – Ty lub pracownik musicie być świadkami, jak dana osoba bierze przedmioty bez płacenia lub zachowuje się wystarczająco podejrzanie, aby uzasadnić przeszukanie;
Przeszukanie musi być uzasadnione: Żadnego masowego wyrywania komuś torebki lub torby, żadnych przeszukań paskowych (prawdopodobnie) i żadnych wzmocnionych technik przesłuchań (zdecydowanie) – twoje przeszukanie musi być w zakresie domniemanej kradzieży; oraz
Twoje zatrzymanie musi być uzasadnione: Zatrzymanie domniemanego złodzieja w sklepie na wiele godzin prawdopodobnie wpędzi Cię w kłopoty — generalnie, osoba może być przetrzymywana tylko do przyjazdu policji lub wystarczająco długo, aby zapytać o jej zachowanie.

Uncja prewencji

Jeśli chciałbyś być bardziej proaktywny w konfrontacji z kradzieżami w sklepie, istnieją pewne sposoby, aby zapobiec kradzieżom w sklepie, zanim one nastąpią. Ludzie zazwyczaj nie kradną od osób, które lubią, więc bycie przyjaznym, sąsiedzkim i oferowanie wspaniałej obsługi klienta może pozbawić niektórych ludzi motywacji do kradzieży. A utrzymywanie dobrze zorganizowanego towaru i umieszczanie najczęściej kradzionych przedmiotów w pobliżu kasy, a nie drzwi, może zniechęcić potencjalnych poszukiwaczy wrażeń i złodziei.

Posiadanie kompleksowej i spójnej polityki dotyczącej kradzieży sklepowej może pomóc Ci uniknąć wielu najczęstszych pułapek związanych z kradzieżami sklepowymi. Jeśli potrzebujesz pomocy w opracowaniu polityki dotyczącej kradzieży w sklepie, lub z problemem szalejącej kradzieży w sklepie, doświadczony prawnik handlowy może Ci pomóc.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *