KFC pozywa, by uciszyć plotki o ośmionogim kurczaku

Strzeżcie się ośmionogiego kurczaka!

Nie martwcie się. One nie istnieją. Przynajmniej tak chce nam przypomnieć KFC. Smażona firma kurczaka od dawna była nękana plotkami o zmutowanych kurczakach w Chinach. Ale teraz, firma w końcu ma dość. Zwraca się do sądu, aby zdusić plotki.

Zmutowane kurczaki!

Przez ostatnie kilka miesięcy KFC i jego firma macierzysta Yum Brands Inc. traciły klientów i zyski w Chinach. Czy może to być spowodowane szkodliwymi plotkami?

Próbując odbudować swój publiczny wizerunek, KFC pozywa trzy chińskie firmy medialne, Shanxi Weilukuang Technology Company, Taiyuan Zero Point Technology Company oraz Yingchenanzhi Success and Culture Communication, za rozpowszechnianie plotek, że KFC serwuje zmutowane kurczaki z sześcioma skrzydłami i ośmioma nogami.

W swoim pozwie KFC żąda od każdej z firm 1,5 miliona juanów (około 245 tysięcy dolarów), przeprosin i zaprzestania rozpowszechniania plotek.

Zniesławienie?

Chociaż doniesienia prasowe nie podają przyczyny pozwu, a chińskie prawo może być inne, w Stanach Zjednoczonych KFC prawdopodobnie wniosłoby pozew o zniesławienie lub jakieś działania oparte na ingerencji w handel lub umowy. Porozmawiajmy o zniesławieniu.

Wymogi prawne dotyczące zniesławienia mogą się nieco różnić w zależności od stanu (i kraju), ale ogólne elementy zniesławienia obejmują:

Oświadczenie — Istnieją dwie kategorie zniesławienia. Pomówienie obejmuje wypowiedzi pisemne, podczas gdy oszczerstwo obejmuje wypowiedzi ustne. Warunkiem wstępnym zniesławienia jest to, że ktoś musi coś powiedzieć lub napisać. Milczenie nie może być zniesławieniem. Na przykład, dietetyk odmawiający powiedzenia, że jedzenie KFC jest zdrowe, nie może być zniesławieniem.
Publikacja — Osoba trzecia, inna niż powód i pozwany, musiała usłyszeć lub przeczytać oświadczenie. W tym przypadku, firmy medialne rzekomo opublikowały plotki o kurczakach dla milionów ludzi. Z pewnością doszło do publikacji.
Szkoda – Czy wypowiedź w jakiś sposób zaszkodziła reputacji lub biznesowi powoda? KFC straciło zyski i klientów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale czy z powodu plotek?
Fałszywość — Absolutną obroną przed zniesławieniem jest prawda. Stwierdzenie musi być fałszywe, aby było zniesławiające. Czy te ośmionogie kurczaki rzeczywiście istnieją? Jeśli firmy medialne mogą przedstawić jeden jako dowód, wtedy będą wolne od zarzutów.

Jeżeli zniesławiające wypowiedzi konkurenta lub klienta kiedykolwiek zaszkodzą reputacji Twojej firmy, skonsultuj się z doświadczonym adwokatem ds. sporów sądowych, aby uzyskać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *