Spór o kontrakt Miss Universe: Univision rozwścieczona komentarzami Trumpa

Wielu polityków ma silne uczucia wobec nieudokumentowanych imigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych. Jednak Donald Trump posunął się za daleko i teraz to się na nim odbija.

Trump vs. Meksyk: Najwyraźniej relacja miłości/nienawiści

Donald Trump rozpoczął swoją kampanię prezydencką z hukiem, atakując meksykańskich imigrantów.

Ze swojej strony Trump próbował się wycofać i powiedzieć, że „kocha Meksyk”. Twierdzi jednak również, że Univision przeprosiła i zerwała więzi z organizacją Miss Universe tylko dlatego, że meksykański rząd wywierał na nią presję.

Batalia sądowa?

Trump, nie chcąc naprawdę wycofać się ze swojego stanowiska, zagroził, że pozwie Univision o „setki milionów dolarów” za naruszenie umowy.

O ile podejście Univision może być słuszne z moralnego i politycznego punktu widzenia, to z prawnego może być błędne. Jeśli Univision i Trump mieli umowę, która wymagała od nich emisji konkursu Miss USA, odmowa może być naruszeniem kontraktu.

Jeśli Trump złoży pozew, jest kilka środków zaradczych, o które może prosić:

Szczególne wykonanie — Mógłby poprosić sąd o nakazanie Univision, aby zastosowała się do umowy i wyemitowała konkurs na swoim kanale.
Odszkodowanie — Może poprosić sąd o przyznanie odszkodowania, aby zrekompensować mu pieniądze, które stracił, ponieważ Univision nie wyemitowała konkursu.
Unieważnienie i restytucja — Trump mógłby poprosić o unieważnienie kontraktu i zwrot przez Univision pieniędzy lub korzyści, które już otrzymał.

Czy Donald Trump spełni swoją groźbę złożenia pozwu? Prawdopodobnie. Czy wygra? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *