Opodatkowanie i reprezentacja: Co ujawnia Twój przedział podatkowy

Jeśli stawki podatkowe są ustalane w zależności od dochodów i majątku danej osoby, to można by pomyśleć, że każdy chciałby znaleźć się w najwyższym przedziale podatkowym. Teoretycznie im więcej płacisz podatków, tym więcej zarabiasz, a bycie dłużnikiem Internal Revenue Service powinno być uznawane za oznakę sukcesu.

W rzeczywistości jednak ludzie i firmy starają się płacić jak najmniejsze podatki. Na przykład Donald Trump, który uwielbia chwalić się swoim bogactwem, odmawia ujawnienia swoich zeznań podatkowych, a nawet tego, w jakim przedziale podatkowym się znajduje, jak donosi The New York Times. Zapytany o to w zeszłym tygodniu, powiedział reporterom: „To nie wasz interes” i przyznał, że ciężko walczy o to, by płacić bardzo niskie podatki. Zastanówmy się.

Osobisty interes?

Niechęć Donalda Trumpa do ujawnienia swoich podatków wynika z dwóch rzeczy, jak twierdzi. Po pierwsze, jego zeznania są kontrolowane przez Internal Revenue Service (a podobno od wielu lat jest pod kontrolą). Po drugie, nie wierzy, że te zeznania cokolwiek ujawniają, mówiąc, że „ludzie niczego się nie nauczą” z ich przeglądania.

Ale Kenneth Gross, prawnik podatkowy w Skadden, powiedział The New York Times, że zeznania podatkowe ujawniają coś o Trumpie, tak jak o każdym innym. „Oczywiście może to podnieść kwestie dotyczące odliczeń, zgłaszania dochodów, wszelkiego rodzaju rzeczy, o które się martwimy, gdy składamy nasze zeznania podatkowe” – powiedział Gross. „Jest oczywiście coś interesującego, ponieważ jest to poddawane audytowi. Byłoby to, myślę, ważne, aby zobaczyć, co jest w tych zwrotach”.

Zakłopotanie z powodu „Bracket Embarbarment

W ostatnich wyborach prezydenckich, republikański kandydat Mitt Romney również odmówił ujawnienia swoich zeznań podatkowych aż do dość późnego etapu kampanii, ujawniając, że był w bardzo niskim przedziale podatkowym, będąc jednocześnie bardzo bogatym. Co mamy z tego wszystkiego zrozumieć?

Kilka rzeczy. Po pierwsze, Twój przedział podatkowy prawdopodobnie mówi więcej o Twoim doradcy podatkowym i taktyce, jaką obierasz w kwestii opodatkowania, niż o Twoich rzeczywistych zarobkach. Firmy mają wiele wydatków i mogą nawet wydawać nieco frywolnie na niektóre wydatki, aby zrekompensować swoje zobowiązania podatkowe, co jest nieco mylące dla każdego, kto nie jest w biznesie.

Po drugie, kontrole są powszechne i nie są nawet na tyle żenujące, by powstrzymać cię przed przystąpieniem do wyścigu prezydenckiego. Ludzie i firmy wszelkiego rodzaju są poddawane audytom, więc jeśli twoje podatki są poddawane dodatkowej kontroli ze strony władz, nie wpadaj w panikę. Spójrz na Trumpa, udało mu się stać się poważnym kandydatem, gdy był uwikłany w audyty i spory prawne.

Wreszcie, co być może najważniejsze, z tej historii wynika, że żaden pojedynczy zestaw liczb nie może być użyty do pomiaru sukcesu firmy. Aby sensownie ocenić, jak sobie radzisz, musisz wziąć pod uwagę znacznie więcej niż tylko swój przedział podatkowy. W rzeczywistości, przedział podatkowy może być mylącą liczbą, która ujawnia niewiele o tym, jak naprawdę żyjesz.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli martwisz się o podatki w biznesie lub jakikolwiek inny aspekt działalności, porozmawiaj z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *