Jak sprawić, by mała firma była odporna na rozwód

Małżeństwa właścicieli małych firm często pomijają wspólny powód, dla którego niektóre firmy upadają: rozwód. W większości stanów, mały biznes jednego z małżonków może być uznany za składnik majątku małżeńskiego lub własności małżeńskiej. Kiedy para rozwodzi się, aktywa muszą być podzielone, a mały biznes może być największym aktywem pary. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoja firma jest odporna na rozwód od samego początku.

Na szczęście istnieją sposoby, aby chronić małą firmę po złożeniu pozwu rozwodowego. Niemniej jednak, dobrym pomysłem jest ochrona firmy przed podziałem, zanim rozwód nastąpi. Aby zrozumieć swoją sytuację, trzeba najpierw wiedzieć, czy firma będzie oddzielną lub wspólną własnością.

Jeśli zapomniałeś zabezpieczyć swoją firmę przed rozwodem, jedyną opcją może być rezygnacja z innych aktywów, takich jak dom, samochody czy konta emerytalne, aby zachować kontrolę nad firmą.

Czy Twoja firma jest odporna na rozwód?

W stanie własności wspólnotowej, nie może być wiele można zrobić, aby rozwód dowód firmy rozpoczętej po ślubie. Jeśli zacząłeś firmę przed ślubem, to może już mieć pewne wbudowane zabezpieczenia, nawet w stanie własności wspólnotowej. Przedmałżeńskie aktywa pozostaną przedmałżeńskie aktywa tak długo, jak są one przechowywane oddzielnie.

Jeśli nie musisz nic robić, aby prowadzić swoją firmę stanowiącą odrębną własność, wówczas generowane przez nią dochody również pozostaną odrębną własnością. W takim przypadku najlepiej jest prowadzić rachunki firmowe oddzielnie od rachunków osobistych lub wspólnych, ponieważ łączenie środków może budzić wątpliwości co do ich odrębnego charakteru. Należy również pamiętać, że jeśli pracujesz dla firmy, dochód uzyskany dzięki twojej pracy będzie stanowił własność wspólnoty, podobnie jak rozwój firmy, jeśli można go przypisać tej pracy.

W stanach common law, które nie mają ustaw o własności wspólnej, majątek odrębny zazwyczaj nie jest dzielony. Jeśli nazwisko przyszłego byłego małżonka nie jest wymienione jako właściciela firmy, będzie ona uważana za majątek odrębny i nie będzie mógł on do niej sięgnąć.

Jak zabezpieczyć swój biznes przed rozwodem

Najprostszym sposobem, aby rozwód dowód firmy jest poprzez pisemną umowę podpisaną przez małżonka. Podczas gdy zazwyczaj pary zainteresowane ochroną oddzielnej własności przed rozwodem dostaną intercyzę, te same cele można osiągnąć poprzez intercyzę. Należy pamiętać, że prośba do współmałżonka o podpisanie intercyzy powinna być ostrożna, gdyż może to prowadzić do problemów małżeńskich i nocy spędzonych na kanapie. Dodatkowo, sądy mogą być dość wymagające w upewnieniu się, że obowiązki powiernicze nie zostały naruszone podczas negocjowania i uzgadniania intercyzy.

Jeśli intercyza jest zbyt dużym ryzykiem, aby o nią poprosić, można poprosić o podpisanie umowy, która zapewni małżonkowi pewną ochronę finansową w zamian za pozostawienie kontroli nad firmą, np. umowy o sprzedaży wszystkich udziałów w firmie w momencie rozwodu po cenie ustalonej przez stronę trzecią. Cokolwiek zdecydujesz, mając pomoc prawnika jest krytyczna, aby zapewnić, że umowa jest wykonalne w danym stanie.

Innym sposobem na rozwód dowód firmy jest przeniesienie aktywów biznesowych do żywego funduszu powierniczego. Tworząc żywego zaufania, skutecznie są przeniesienie własności firmy do strony trzeciej powiernika, jednak będzie zachować kontrolę nad przedsiębiorstwem, i nadal zarabiać pieniądze z firmy. Jednak w momencie rozwodu, ponieważ nie jesteś właścicielem firmy, nie można jej podzielić. To jest coś, co nie powinno być zrobione bez pomocy prawnej.

Aby zapewnić, że Twoja firma może przetrwać rozwód, porozmawiać z doświadczonym prawnikiem biznesu. Przy odpowiednim doradztwie prawnym, można mieć pewność, że nie będzie musiał porzucić swoją firmę, mimo problemów małżeńskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *