Upadłość na podstawie rozdziału 11: Co małe firmy muszą wiedzieć

Straszne słowo na „b”. Żaden właściciel małego biznesu nie chce myśleć o tym, że jego firma idzie na dno, ale w niektórych przypadkach jest to nieuniknione.

Ale nie wszystkie bankructwa równają się całkowitej porażce. Upadłość na podstawie rozdziału 11 może pozwolić Twojej firmie na reorganizację, pozostanie otwartą i spłatę długów. Oto spojrzenie.

1. Rozdział 11 Proces reorganizacji upadłości: przegląd

Rozdział 11 pozwala firmom na reorganizację, utrzymanie działalności i stworzenie planu spłaty długów wobec wierzycieli. Potrzebna będzie zgoda sądu i kompleksowy plan reorganizacji, który dokładnie określi, jak firma będzie postępować z wierzycielami, a wierzyciele mogą nawet mieć wpływ na reorganizację.

2. Czy Twoja firma powinna złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości?

Trudno jest przedsiębiorcom przyznać się do porażki, ale jest to faktem w życiu biznesowym. Wiedząc, czy i kiedy złożyć wniosek o upadłość jest tak samo ważne, jak wiedząc, jak struktury tego planu upadłościowego. Wiedząc, że masz opcję w ramach rozdziału 11, aby utrzymać swoje drzwi otwarte może mieć wpływ na podejmowanie decyzji.

3. Upadłość biznesowa: Który typ jest dla Ciebie najlepszy?

Teraz, gdy już zdecydowałeś się pociągnąć za spust bankructwa, nadal pozostaje kilka ważnych decyzji do podjęcia. Rozdział 7 oznacza zamknięcie sklepu na dobre, a rozdział 13 może nie być dostępny dla wszystkich małych firm. Tak więc Rozdział 11 może być Twoją najlepszą lub jedyną opcją.

4. Upadłość, reorganizacja i leasing komercyjny

Jeśli składasz wniosek o Rozdział 11, są szanse, że masz więcej niż jednego wierzyciela, i jest prawdopodobne, że jednym z tych wierzycieli jest twój wynajmujący. Jak więc reorganizacja wpłynie na Twój najem komercyjny?

5. Które długi mogą być usunięte w upadłości biznesowej?

Ponieważ rozdział 11 pozwala na reorganizację i kontynuację działalności gospodarczej, może nie wypisać całkowicie żadnego z twoich długów. Zamiast tego, prawdopodobnie będziesz spłacać długi zgodnie z planem reorganizacji, zazwyczaj dzieląc wierzycieli na klasy i ustalając priorytety spłaty.

Jeśli masz więcej pytań na temat Rozdziału 11 lub upadłości w ogóle, skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem upadłościowym w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *