Alternatywy dla premii świątecznych

Premia świąteczna: niezbyt subtelny dodatek do prezentów, który ma pokazać pracownikom, że doceniasz ich wkład w rozwój firmy w ciągu ostatniego roku. I chociaż kilka dodatkowych dolarów na czeku z wypłatą może sprawić, że pracownicy będą zadowoleni, walka o to, ile powinna wynosić premia i na czym powinna się opierać, może zepsuć atmosferę świąt. Poza tym, gotówka może być nudna.

Jak więc uniknąć wszechobecności i trudności związanych ze standardową premią świąteczną? Oto trzy alternatywne prezenty, które Tobie i Twoim pracownikom mogą się bardziej spodobać:

Więcej udziałów w firmie

Podziały akcji to nowe opcje na akcje. Jeśli więc Twoi pracownicy nie uczestniczyli jeszcze w podziale kapitału założycielskiego, przyznanie im udziału we własności firmy jest świetnym sposobem zarówno na okazanie uznania za dotychczasową pracę, jak i na zmotywowanie ich do przyszłych wysiłków. Na szczęście obecnie dostępnych jest więcej narzędzi, które pomagają określić wartość pracownika dla firmy i przełożyć ją na udziały własnościowe. Dynamiczny podział kapitału pozwala określić względną wartość w oparciu o wykształcenie, doświadczenie i zakres obowiązków danej osoby, a następnie przydzielić jej kapitał w zależności od jej wartości dla firmy.

Więcej korzyści

Częściej niż kiedykolwiek pracownicy zwracają uwagę nie tylko na dolary i centy wynagrodzenia, ale także na rodzaj świadczeń, jakie firma może zaoferować. Oczywiście, istnieją oczywiste plany zdrowotne i 401(k)s, więc może spojrzeć na dodanie lub zwiększenie niektórych innych świadczeń, aby utrzymać cenionych pracowników szczęśliwy. Rozszerzenie opcji telepracy, zryczałtowane składki do planów emerytalnych, a nawet zwrot kosztów kredytu studenckiego lub czesnego mogą być tak samo lub bardziej wartościowe dla pracowników niż czek z premią świąteczną.

Więcej urlopu

Jeśli kochasz swoich pracowników, prawdopodobnie chcesz, aby pracowali więcej, a nie mniej. Ale może być korzyści dla Twojej firmy, dając pracownikom więcej, i bardziej sukcesywnie, czasu na wakacje. Nawet jeśli nie jesteś prawnie zobowiązany do oferowania płatnego urlopu, danie pracownikom czasu na relaks i naładowanie baterii (bez konieczności płacenia im pensji) może być dla Twojej firmy dobrodziejstwem na dłuższą metę.

Upewnij się, że jakakolwiek alternatywa dla premii wakacyjnej jest zgodna z prawem i skonsultuj się z doświadczonym lokalnym prawnikiem ds. zatrudnienia przed zmianą swoich planów i zasad premiowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *