Czy wynajmujący powinni założyć spółkę?

Zakładać czy nie zakładać? Właściciele małych firm w każdej branży zadają sobie to pytanie. Tworzenie korporacji lub LLC wiąże się z papierkową robotą i pieniędzmi, podczas gdy prowadzenie działalności jako jedyny właściciel może narazić cię na potencjalnie trudne pytania dotyczące odpowiedzialności i podatków. Jeśli chodzi o wynajmujących, to naprawdę sprowadza się to do tego, czy korzyści płynące z założenia spółki są warte kosztów.

Korzyści wynikające z założenia spółki

Może słyszałeś o pojęciu „osoba prawna”? Korporacja jest, z prawnego punktu widzenia, podmiotem odrębnym od swojego właściciela. Wiele korzyści płynących z założenia spółki wynika z poczucia osobowości korporacji.

Korporacje mają ograniczoną odpowiedzialność za swoje czyny niedozwolone, co oznacza, że pozwy sądowe są kierowane raczej do firmy niż do indywidualnego właściciela. Kiedy ktoś się poślizgnie, upadnie i dozna obrażeń, pozywany jest właściciel lokalu. Jeśli masz osobowość prawną, pozywana jest korporacja.

Istnieją również korzyści podatkowe. Twój osobisty dochód jest opodatkowany według stawek indywidualnych, ale korporacje są opodatkowane według stawek korporacyjnych. Istnieją też różnice w formie dochodu podlegającego opodatkowaniu oraz odliczeń i kredytów dostępnych od władz federalnych, stanowych i lokalnych.

Czy to się opłaca

Oto dobre pytanie, które należy zadać. Czy chcesz wynająć coś na zewnątrz lub prowadzić działalność gospodarczą? Odpowiedź powinna być dobrym wskaźnikiem tego, czy inkorporacja właściciela jest dla Ciebie odpowiednia.

Tworzenie LLC lub korporacji jest bardziej powszechne dla profesjonalnych pośredników w obrocie nieruchomościami i deweloperów. Koszty budowy i naprawy, koszty utrzymania, zarządzania pracownikami i potencjalnie większe obawy dotyczące odpowiedzialności mogą przemawiać za inkorporacją. Inkorporacja obejmuje płacenie za prawników, aby utworzyć osobę prawną, a następnie, przestrzeganie formalności korporacyjnych i prowadzenie się jako firma.

Teraz, jeśli to przeraża bejesus z ciebie wtedy włączenie prawdopodobnie nie jest tego warte. Empty nesters i second-home właściciele szukający dodatkowych dochodów prawdopodobnie nie są do tego rodzaju czasu i energii. Z drugiej strony, korporacje mają wieczyste życie, co oznacza, że nadal, i dalej, i dalej. To może być atrakcyjne dla niektórych właścicieli domów.

Powiązane zasoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *