Pomysły na działalność charytatywną dla małych firm: Jak pomóc swojej społeczności?

Być może jest to duch wakacji; może to polityczny stan świata; lub może to być, że jesteś po prostu hojny i rozważny przedsiębiorca. Niezależnie od przyczyny, właściciele małych firm szukają więcej sposobów, aby być charytatywnym i oddać się swoim lokalnym społecznościom. Istnieją dowody na to, że lokalna działalność małych firm może oznaczać wiele korzyści w zamian.

Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twoja mała firma robi coś dobrego, a jednocześnie robi to dobrze, oto trzy pomysły.

Wspieraj działalność charytatywną

Działalność charytatywna może być najprostszym sposobem pomocy lokalnej społeczności. Podczas gdy niektóre darowizny i datki na cele charytatywne można odliczyć od podatku, nie wszystkie można, więc warto być ostrożnym, jeśli firma przekazuje datki na cele charytatywne. Zwracaj uwagę na to, gdzie trafiają darowizny, upewnij się, że wszelkie oferty odliczeń dla klientów są zgodne z prawem i prowadź odpowiednią dokumentację dotyczącą wszelkich darowizn na cele charytatywne.

A jeśli starasz się zachęcać do działalności charytatywnej w imieniu swoich pracowników, uważaj na wszelkie umowy dotyczące wyrównywania wysokości darowizn. Pomocna może być jasna polityka dotycząca tego, które organizacje kwalifikują się do uzyskania wyrównania i jakie są ograniczenia w tym zakresie.

Postaw na ekologię

Coraz więcej małych firm stara się być przyjaznych dla środowiska, ale może to mieć również korzyści biznesowe. Dotacje rządowe, zachęty podatkowe i oczywiście dobra wola klientów są dobrymi powodami, aby uczynić swój mały biznes bardziej zrównoważonym, a ty jesteś miły dla środowiska, jak również.

Przejdź na działalność non-profit

Jasne, może masz dostał się do biznesu, aby zarabiać pieniądze, ale priorytety mogą się zmienić, i może zdecydować, że bycie podmiotem non-profit może lepiej służyć swoje cele i swoją społeczność. Istnieje całkiem sporo opcji do standardowego statusu 501(c)3, więc dowiedz się, który z nich może być odpowiedni dla Twojej firmy.

Kwestie prawne dla małych firm mogą się pojawić, nawet jeśli starasz się robić to, co słuszne. Skontaktuj się z lokalnym prawnikiem handlowym, aby upewnić się, że robisz dobrze i zgodnie z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *